gяαηιтι Sunday, 21 Jul 2024, 05:46:00
www.granitii.tk
Prej tani mund të na vizitoni në websitin e ri :
www.drenasichat.tk
Ju MirëPresim


Dashi (20/III-20/IV)

Karriera - Për Dashin, në fushën e karrierës, horoskopi thotë se suksesi është i siguruar. Statusi dhe reputacioni juaj do të rritën. Puna, inteligjenca dhe aftësia për të bërë shumë gjëra të ndryshme në të njëjtën kohë do të impresionohej jashtëzakonisht bosin dhe partneret tuaj. Përgatituni për ngritjen e shumëpritur në detyrë që do t’iu rrisë besimin në vetvete dhe entuziazmin. Evitoni investimet e mëdha dhe provoni investimet me kohëzgjatje relativisht të gjatë. Mundohuni të kontrolloni shpenzimet e mëdha në mënyrë që të kurseni paratë.

Dashuria - Do të arrini energji të përsosur për tu përshtatur me seksin e kundërt. Horoskopi parashikon lajme të mira për të gjithë ata të shenjës se dashit. Sukses në fushën e dashurisë dhe një jetë martesore të bekuar që do të vazhdojë të këtë harmoni në lidhjet tuaja. Beni disa ndryshime në sjellën tuaj dhe mënyrën e komunikimit. Prisni shumë mbështetje nga bashkëshorti/ja ose partneri i lidhjes tuaj. Përralla me princin apo princeshën e ëndrrave do të bëhet realitet.

Familja - Në atmosferën familjare do të mbretërojë lumturia dhe prosperiteti. Ju do të keni një pozitë të respektueshme në rrethin shoqëror. Punë zyrtare do të vijnë me udhëtime të gjata dhe të lodhshme. Beni përpjekje për të dalë mirë në studimet tuaja. Do të keni vështirësi për të përmbushur çdo kërkesë të fëmijëve tuaj.

Fati - Yjet lajmërojnë se fati në 2009 do nuk i harron të gjithë të lindurit nen këtë shenje. Kjo nuk do të thotë që do jeni të përndjekur nga fati i zi nëse nuk i jepni maksimumin në fat.

Shëndeti - Do të keni një rënie të lehte të shëndetit në fillim të 2009 por nga Pranvera do të rikuperoni formën tuaj të përhershme. Vera do jetë maksimumi i shëndetit tuaj.

Demi (21/IV-20/V)

Karriera - Horoskopi parashikon ngritje profesionale dhe financiare. Do të fitoni zemrën e eprorëve tuaj dhe do të arrini pozicion të respektueshëm në kompani apo organizatë. Mund të keni disa probleme të vogla në fillim të vitit. Mos u frikësoni nga pengesat e vogla në karrierën tuaj. Ngarkesa e tepërt dhe stresi mund të bëhen një pengesë e vërtetë për të arritur aty ku dëshironi. Ngritje të papritura në detyrë apo monetare do të jetë një eksperience e mrekullueshme që do t`iu motivoj gjatë vitit.

Dashuria - Horoskopi parashikon tension në jetën martesore, por me durim, mirëkuptim dhe qetëso të metat mund të rregullohen me bashkëshortin tuaj. Ndërhyrjen e prindërve apo të vjehrrit/vjehrrës mund të kenë një influence jo të kënaqshme në lidhjen tuaj martesore. Jepini vetes pakës kohe dhe bëni plane për të rifituar kohën e humbur me njeri-tjetrin dhe çdo gjë do të rregullohet. Takimet e papritura me një të dashur gjatë udhëtimeve mund të jenë të këndshme për beqarët.

Familja - Horoskopi parashikon konflikte dhe mosmarrëveshje mes anëtarëve të familjes. Megjithatë, duke krijuar atmosfera të këndshme dhe duke mbajtur harmoninë e familjes do të keni një jetë familjare të qetë. Komunikimi ballë për ballë është çelësi i zgjidhjeve të problemeve në çift. Mundohuni të bëni një pushim nga argëtimet e shumta si muzika, filmat, udhëtimet dhe kushtojini kohë studimeve tuaja për një të ardhme të suksesshme.

Fati - Mos provoni fatin tuaj nëpër loto të ndryshme, me mirë përqendrohuni në investimet e sigurta. N.q.s do të keni durimin të prisni pakëz, fati do ju sjell edhe çka ju nuk e prisnit.

Shëndeti - Edhe shëndeti është tepër i mirë për Demat. Do ndiheni tepër me energji pozitive këtë vit. Këto do ju nevojiten për të përballuar pengesat e shumta që nuk do mungojnë në shenjen tuaj.

Binjaket (21/V-20/VI)

Karriera - Horoskopi parashikon për binjaket aftësinë për të ngritur suksesin e biznesit dhe pozitën financiare këtë vit. Rritje impresiononte monetare që do t`iu stabilizojnë ekonomikisht dhe që do të pasurojnë mjaft llogarinë tuaj bankare. Përformansa juaj e shkëlqyer dhe strategjia në punë do t`iu ndihmojnë të hyni në listën e preferuar të shefit tuaj që mund të pasohet me rritje rroge apo detyre. Biznesmenët e rinj do të vazhdojnë të kenë sukses gjatë gjithë vitit.

Dashuria - Për binjaket e martuar parashikohet të ndjejnë monotoni në martesën e tyre. Koha perfektë është për beqaret për të filluar lidhje të reja. Lidhja martesore do të vijoje në përmirësim dhe do të merrni dashuri të pakushtëzuar nga bashkëshorti apo bashkëshortja juaj. Në përgjithësi parashikohet një vit i mirë në jetën sentimentale.

Familja - Në përgjithësi parashikohet një vit i kënaqshëm në lidhjet tuaja me pjesëtaret e familjes. Ndiqni prioritetet tuaja dhe suksesi do të trokasë në derën tuaj. Për studentët parashikohet një vit i suksesshëm. Do të jeni të interesuar në studimet tuaja dhe do të dilni mirë me provime. Miqtë do t`iu qëndrojnë afër dhe do t`iu ftojnë në argëtime të ndryshme.

Fati - Duket sikur ky vit do i buzëqesh të lindurve të shenjës se Binjakëve. Do jeni të rrethuar nga fati që nuk do ju mundoj në çdo fushë dhe çdo moment. Këshillohet të mos e përdorni këtë fat në gjërat e fatit.

Shëndeti - Ky do jetë një vit jo i favorshëm për shëndetin tuaj, ku nuk do mungojnë sëmundjet kalimtare të stinëve sidomos asaj të ftohtë. Këshillohet të kujdeseni sa me shumë për shëndetin
tuaj.

Gaforrja (21/VI-22/VII)

Karriera - Qysh në fillim të këtij viti duhet të keni kujdes në punë dhe në profesionin tuaj, ngase idetë tuaja mund të marrin kah të gabuar. Merrni shtruar gjërat, analizoni dhe bëhuni me skeptik, pra mos besoni në çdo punë që ju ofrohet, dhe vetëm në këtë mënyrë mund t`i shmangeni rrezikut të papritur. Sigurisht se ky vit nuk do të jetë pa suksese, por rruga drejt suksesit do të jetë e gjatë dhe e mundimshme. Nëse ju ofrohet ndonjë mundësi për ndryshim të punës, mos e pranoni menjëherë, analizojeni situatën në detaje ngase me pastaj do të bindeni se nuk keni gabuar pse nuk keni gabuar pse nuk keni dhënë përgjigje të menjëhershme. Po ashtu mos nxitoni me nënshkrimin e kontratave që ju ofrohen, lexojini ato me vëmendje. Në përgjithësi, yjet ju këshillojnë të jeni me syçelë.

Dashuria - Parashikohet tension dhe vështirësi në lidhjet tuaja. Probleme të ngarkuara emotivisht do t`iu stresojnë se tepërmi, por lidhja mes bashkëshortëve do të përmirësohet dhe do të keni një jetë sentimentale të lumtur. Çiftet e pamartuara mund të shkojnë drejt martesës.

Familja - Pjesëtar të familjes do t`iu kërkojnë me shumë kohë dhe do duan të ndajnë emocionet e tyre me ju. Mund të jetë e domosdoshme që të tregoni sekrete tuajat personave me të vërtet të besueshëm. Paratë do të jenë një debat i nxehtë që do të diskutohet brenda mureve të shtëpisë tuaj. Udhëtimet afatgjata apo të largëta nuk janë të mundshme në fillimin e vitit. Kushtojini vëmendje të veçante shëndetit tuaj duke u munduar të evitoni sa me shumë të jetë e mundur problemet shëndetësore.

Fati - Mund t'ju ndodhe çdo gjë. Kush nuk ka kurajën të rrezikoj të jetë i qetë që nuk do t`i ndodh asgjë. Për ata që duan të rrezikoje të kenë parasysh që do kenë disa humbje, mbase edhe të mëdha, përpara se të arrin atë që pretendojnë.

Shëndeti - Luhatje të shendit do t`i hasni në Pranverë. Natyrisht jeni me mirë sesa vitet e fundit.

Luani (23/VII-22/VIII)

Karriera - Do të keni mundësi me të mira për të fitua para këtë vit, sidomos mbas muajit qershor. Horoskopi sjell lajme të mira për biznesmenët apo investitorët financiare. Kontrata fitimprurëse do të trokasin në derën tuaj dhe ju do të keni sukses në çdo tentative tuajën. Komunikimi dhe konfidenca juaj janë shumë impresive këtë vit. Partnerët apo edhe autoritetet e larta të organizatave që ju punoni do të tregojnë mbështetje të veçantë këtë vit. Do të nderoheni nga një përformance e shkëlqyer nga eprorët tuaj. Parashikohet një përmirësim financiar i kënaqshëm.

Dashuria - Nëse jeni në lidhje, atëherë shanset janë që ju do të përfundoni të martuar. Luanët beqare do të takojnë burrin apo gruan e ëndrrave të tyre. Të dashurit tuaj do të mundohen të marrin masa drastike për të tërhequr vëmendjen tuaj. Nëse jeni në dilema apo mendime të ngatërruara, flisni me bashkëshortin apo bashkëshorten tuaj. Mos e lejoni veten të shpërthejë në reagime të ekzagjeruar nëse dëshironi që të keni një jetë bashkëshortore të lumtur.

Familja - Parashikohet një vit i favorshëm në lidhje me familjen tuaj. Tregoni mbështetje ndaj printerëve tuaj dhe të partnerit, dhe vëllezërve e motrave tuaj. Mos shkaktoni mosmarrëveshje që mund të prishni harmoninë në shtëpinë tuaj. Dikush që nuk e prisni do të mundohet që t`iu çoje në rrugën e gabuar. Mos tregoni sekretet e besuara nga të tjerët sepse do të prishni reputacionin e mikut të mirë. Udhëtimet zyrtare do të jene frutdhënëse. Kujdesuni për shëndetin tuaj.

Fati - Do keni disa raste edhe pse te vogla, ku fati do jete në krahun tuaj, por kjo jo për të gjithë të
lindurit e shenjës se Luanit. Shumica duhet të përkushtohet me tepër edhe të mos pres shumë nga fati, pasi mund të hasin vetëm zhgënjimin.

Shëndeti - Nuk do mungojnë momentet e stresit, ku do këtë edhe përkrahjen e lodhjes. Do të këtë një qetësi shëndetësore nga fundi i 2009. Këshillohet një ndalesë e aktivitetit për t`i lëne vendin pushimeve.

Virgjëresha (23/VIII-22/IX)

Karriera - Ata që i përkasin shenjës të virgjëreshës do të lumturohen kur të shohin zgjerimin e biznesit të tyre. Rritje financiare të papritura do të përmirësojnë situatën tuaj financiare. Për të pasur sukses në karrierën tuaj, mos i përzieni problemet personale me punën. Evitoni thashethemet mes bashkëpunëtoreve për të mbajtur një reputacion të mirë. Besoni në vetvete dhe në aftësitë tuaj kreative për të arritur aty ku dëshironi. Përqendrohuni në investimet tuaja financiare që parashikohen në përmirësim në këtë vit.

Dashuria - Mbani qetësinë nëse dëshironi që lidhja juaj të vazhdoje. Për të gjithë çiftet e dashuruara parashikohet të kurorëzohen në martesë. Kujdes! Mund të bëheni konfuz nga ndjenjat e përziera që mund t`iu shkaktoje ndonjë bashkëpunëtor që mund të behët një pengës e vërtet në lidhjen tuaj. Por këtë do ta kaloni pa problem, sepse në fund jeni ju ajo që vendosni.

Familja - Do të keni lidhje të mira me familjen tuaj. Sidoqoftë ndonjëherë mund të përballeni me ndonjë problem të vogël emotiv që do të lëkundë qetësinë familjare. Mos u hapni se tepërmi. Kujdes nga shpenzimet e luksit. Evitoni debate të panevojshme me pjesëtaret e familjes tuaj. Është një vit i mirë, dhe i mbar për ju të shenjës se virgjëreshës.

Fati - Fati do jetë në nivelin me minimal këtë vit në krahasim me 3 vitet e fundit. Mundohuni të mbështeteni me shumë në forcat edhe mundësitë tuaja, që të arrini në finale. Lejoni që zemra të vendos vet.

Shëndeti - Mund të mendoni se ky është miti i sprapste për ju, por nuk është e vërtet shëndeti është në maksimum. Asgjë për tu shqetësuar, shëndeti është me i rëndësishëm.

Peshorja (23/IX-22/X)

Karriera - Parashikohet një vit premtues në fushën e karrierës dhe të financave. Kontakte me njerëz intelektuale dhe të ditur do të jetë një eksperiencë e vlefshme. Përmirësimi juaj profesional do të bejë që të respektoheni me shumë dhe të bëheni me i njohur në rrethin tuaj të punës. Këshillohuni dhe mendohuni mirë para se të bëni investime apo të merrni vendime të rëndësishme.

Dashuria - Tregoni mbështetje ndaj bashkëshortit apo bashkëshortes tuaj dhe nëse janë në gabim. Bashkëpunimi dhe mirëkuptimi mes jush është çelësi i një jete të lumtur martesore. 2009 do të jetë i favorshëm për të zbukuruar lidhjen tuaj me dhurata romantike, qirinj apo udhëtime vetëm ju të dy. Mos i hyni një lidhjeje me një person që shef dike tjetër. Kur tërheqja apo pëlqimi nuk janë reciproke të ndjellin vetëm dhimbje zemre.

Familja - Për peshoren parashikohet një atmosfere e lumtur në familjen tuaj. Kur jeni konfuz, merrni mendimin e motrave/vëllezërve tuaj. Ndihmoni miqtë që kanë nevoje për ndihmën tuaj dhe do të përfitoni mirënjohje. Ju jeni shumë i/e dashur dhe dëshironi me të mirën për njerëzit që ju rrethojnë. Evitoni stresin dhe tensionin sepse mund të kenë efekte negative për shëndetin tuaj.

Fati - Peshorja do të përjetoj një vit tepër të lëvizshëm. Do keni shumë mundësi që të thoni 'këtë
here pata fat'

Shëndeti - Sikur edhe puna edhe shëndeti do këtë luhatje të theksuara, ulje edhe ngritje të shpeshta. Përkujdesuni në mënyrë të theksuar për shëndetin tuaj.

Akrepi (22/X-21/XII)

Karriera - Parashikohen financa të mirë për akrepat. Përqendrohuni në projektet tuaja që keni ndërmend të investoni. Besojini intuitës tuaj dhe ndiqni ëndrrat tuaja. Mos u influenconi nga gjykimi i të tjerëve dhe lejoni punëdhënësit t`iu japin një dorë në planet tuaja me këshillat e tyre. Ndonjë bashkëpunëtor mund të mundohet të marrë kredi për punën tuaj, por ju mos dilni në përfundime të nxituara pa pasur të gjitha informacionet e nevojshme në dorë. Tregoni sensibilitet në transaksionet financiare. Mos u angazhoni në biznese të rrezikshme.

Dashuria - Horoskopi parashikon një jetë sentimentale interesante për akrepat. Partneri juaj do të ketë nevojë për vëmendje speciale nga ana juaj. Jepini mbështetje të pakushtëzuar bashkëshortit apo bashkëshortes tuaj. Kini kujdes në gjysmën e dytë të vitit pasi mund të përplaseni me gjëra negative, sepse pjesa e parë e viti është plot me befasia të mira.

Familja - Jeta familjare do të jetë me prosperitet. Do të keni fame dhe reputacion të mirë në rrethin shoqëror. Ekskursione, apo aktivitete sportive jashtë shtëpisë do t`iu mbajnë aktiv. Do të keni një sukses të garantuar në fushën akademike që do t`iu siguroje një të ardhme të mirë. Kini kujdes me ngjitjen e makinës pasi mund të pësoni dëmtime të vogla.

Fati - Nuk do jetë një vit për të kujtuar të kaluarën, duhet të vendosni për të ardhmen, padyshim që viti 2009 do të jetë vit i suksesshme për Akrepin.

Shëndeti - Parashikohet një shëndet relativisht me i mirë se vitet e fundit. Beni mirë të shëtisni me tepër në natyrë.

Shigjetari (22/XI-21/XII)

Karriera - Jepini prioritet intuitës tuaj profesionale. Ju do të ndjeni dëshirën për të fituar para ekstra duke përdorur alternativa si ndonjë pune part-time. Mundësitë për të pasur sukses janë të shumta nëse ke edukimin akademik të duhur. Mundësi të mëdha për të pasur benefite do të vijnë në dorën tuaj por nuk do të keni aspak marrëdhënie të mira me eprorët tuaj. Mundohuni të evitoni shpenzime të mëdha dhe të panevojshme.

Dashuria - Për të arritur në brendësi të dashurisë dhe romancës, biseda të gjata pranë oxhakut me bashkëshortin tuaj do të bënin mrekullia. Tregoni mbështetje të lartë për partnerin tuaj nëse është duke u përballur me probleme të çdo lloji. Mundohuni te evitoni argumente të padëshiruara mes jush dhe bashkëshortit/bashkëshortes tuaj nëse dëshironi që të vazhdoni të kini një jetë martesore plot harmoni.

Familja - Keqkuptime mes pjesëtareve të familjes mund të shkaktojnë stres për ju. Mos jeni shumë paragjykues dhe mundohuni të përdorni diplomacinë për të shpëtuar nga ndonjë situatë familjare e padëshiruar. Do të keni situata festimi ku do të mund të fitoni harmoninë dhe lumturinë tuaj familjare. Ndiqni hobit tuaja që ju stimulojnë kreativitetin. Mos e teproni me udhëtime të gjata me miqtë. Merrni kurse që do t`iu ndihmojnë për të zgjeruar horizontin tuaj. Miqtë e mirë do t`iu japin këshilla të zgjuara për shqetësimet tuaja.

Fati - Siç e thamë edhe me sipër, çdo gjë do jetë e lehtë këtë vit për ju. Ky është momenti juaj.

Shëndeti - Duhet të jeni në 100 për qind të shëndetit tuaj për të shfrytëzuar në maksimum vitin e arte që ju rezervohet. Kushtojini vëmendje shëndetit tuaj.

Bricjapi (22/XII-20/I)

Karriera - Me ndihmën dhe mbështetjen e eproreve tuaj do të arrini të ngjisni shkallet e suksesit dhe të shkoni përpara me projektet tuaja të biznesit këtë vit. Do të keni mundësinë e përfaqësimit të biznesit apo organizatën ku punoni në mbledhje shumë rëndësishme të cilat do të shënojnë sukses në karrierën tuaj. Jeta juaj profesionale do të ndryshoje këtë vit duke pasur sukses, prosperitet dhe sigurisht pasurim të llogarive tuaja bankare.

Dashuria - Diferencime ose diskutime për shkak të vështirësisë në komunikim mes bashkëshortëve do të sjelle një krizë martesore këtë vit për bricjapet. Duke i treguar partnerit tuaj se ju besoni tek ata do t`iu sjelle me afër dhe do të beje që dashuria juaj të rritet. Beqarët mund të takojnë kandidate për të kaluar jetën në grupe vullnetare. Ka shumë rendësi që ju të gjeni njeriun perfekt. Të dashurit për një kohë të gjatë mund të shkojnë drejt kurorëzimit gjatë këtij viti.

Familja - Horoskopi parashikon keqkuptime dhe zënie mes anëtareve të familjes gjatë gjysmës se dytë të vitit. Në këto situata mundohuni të kontrolloni veten në mënyrë që të mos lëndoni të dashurit tuaj. Dikush afër jush do të mundohet që t`iu çoje në argumente të forta. Shihni situatën e mundohuni të evitoni argumente të panevojshme. Mos lejoni askënd që të përfitojë nga serioziteti juaj. Ndihmoni fëmijët me përfundimin e punëve të tyre dhe çojini ata në aktivitete të ndryshme jashtë shtëpisë. Përgatituni mirë para se të paraqiteni e intervista punë apo ditët e provimeve për studentët.

Fati - Do të rrotullohet diku nga mesi vitit rrota në anën tuaj. Nuk është viti i shumë pritur për ju ku fati do rrethoj çdo gjë që ju përket. Yjet thonë që nuk keni nevoje për shume fat, që të përfundoni planet tuaja ju mjafton vullneti edhe përkushtimi për këtë gjë.

Shëndeti - Duhet të jeni të kujdesshëm sepse çfarëdo ju ndodh këtë vit, mund të jete vendimtare për shëndetin tuaj edhe novitet ne vazhdim. Mos e lini kurimin tuaj pas dore, pasi kjo do të
sjell probleme të rende në të ardhmen.

Ujori (20/I-19/II)

Karriera - Ju do të punoni shumë gjatë këtij viti për të manifestuar aftësitë dhe vizionin tuaj në jetën profesionale. Këtë vit duhet të mendoni për të kërkuar mundësi me të mira për karrierën tuaj. Planifikoni një derdhje tjetër paraje për të stabilizuar financat tuaja. 2009 do të këtë mundësi të reja si për ju që jeni të punësuar edhe ata që janë të papunësuar. Aftësitë tuaja të komunikimit do t`iu ndihmojnë për të arritur në kontakte sociale me të pasurit dhe të famshmit. Mos lejoni bashkëpunëtoret t`iu ndërhyjnë në gjykimet tuaja për të ardhmen.

Dashuria - Dashuria dhe romanca po çel për ujoret. Nëse jeni beqare, përgatituni për lidhje të reja të shpeshta nga fundi i këtij viti. Ka shumë mundësi për propozime martesash nëse akoma zemra juaj është e thyer, përgatituni për një dashuri të re qe do t`iu sjell lumturi në jetën tuaj. Për të pamartuarit parashikohet një vit i qetë. Do të mësoni si të shprehni ndjenjat tuaja dhe të gëzoni momentet e bukura në çift.

Familja - Do të shkoni mirë me familjen dhe miqtë tuaj. Përgjegjësitë familjare do të kenë prioritet gjatë gjithë vitit dhe koha juaj me e madhe do tu kushtohet atyre.

Fati - Një vit me tepër fat ky për të lindurit e shenjës se Ujorit.

Shëndeti - Sëmundjet e stinëve ju japin përherë një befasi. Shëndeti do jetë në maksimum në Verë edhe gjithë pjesën e dytë të vitit.

Peshqit (20/II-19/III)

Karriera - Do të duartrokiteni për aftësitë dhe inteligjencën tuaj nga bashkëpunëtoret dhe nga eproret. Për të gjithë të papunësuarit apo ata që janë duke kërkuar punë të tjera parashikohen mundësi të reja dhe shumë shpejt do të gjejnë punën që dëshirojnë. Ju do të shkëlqeni në zyrën tuaj duke vene standarde punë të reja dhe duke përfunduar detyrimet tuaja para afatit të caktuar. Përgatituni për të punuar në ambiente strike të cilat mund të kthehen në lodhje mendore shpeshherë. Mos harroni se çelësi i suksesit tuaj është që të mbështesni dhe të ndihmoni bashkëpunëtoret tuaj.

Dashuria - Jeta juaj sentimentale do të jetë e shkëlqyer këtë vit. Për të gjithë ata që janë në lidhje serioze shtohet mundësia e martesës këtë vit. Mund të arrini të ndiheni konfuz në lidhje me partnerin tuaj por çdo gjë do të qartësohet dhe ju do të shihni dashurinë me sy tjetër.

Familja - Lajme të mira dhe festime si datëlindje, lindje, dasma apo aktivitete të organizatës ku punoni do t`iu mbajnë gjallë gjatë gjithë vitit. Lidhja me familjen parashikohet shumë e mirë. Mos u mundoni të dukeni para shoqërisë tuaj.

Fati - Një vit me tepër fat ky për të lindurit e shenjës se Peshqve. Fati ma i madh do të jetë në pjesën e dytë të vitit 2009.

Shëndeti - Lodhje e stres kjo është pasqyra e shëndetit tuaj në 2009. Pushimet edhe argëtimi
janë tepër të këshillueshme për Peshqit. Bëni mirë të shëtisni në natyrë me të dashurin-dashurën.
My Logo
 • Kalendari
  «  July 2024  »
  SuMoTuWeThFrSa
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031
  Statistika
  Entries archive
  Copyright MyCorp © 2024
  Hosted by uCoz